Закарпатська біатлоністка здобула «золото» на чемпіонаті Європи

30.01.2023
289
0
25–29 січня в Ленцергайде (Швейцарія) тривав чемпіонат Європи з біатлону 2023. Змагалися спортсмени в індивідуальній гонці, спринті, переслідуванні, а також змішаній та одиночній естафеті.

До складу жіночої збірної ввійшли Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Білосюк, Анна Кривонос та Любов Кип’яченкова. Чоловіча збірна складалася із шести біатлоністів, а саме: Артема Прими, Антона Дудченка, Богдана Цимбала, Артема Тищенка, Дениса Насика і Тараса Лесюка.

Надзвичайно успішними ці змагання виявилися для закарпатки Анастасії Меркушиної, котра єдина з українців зуміла вибороти золоту медаль.

25 січня відбулися індивідуальні гонки серед жінок (15 км) та чоловіків (20 км).

У жіночій гонці Юлія Джима зайняла друге місце. Анна Кривонос фінішувала 16-ю, Анастасія Меркушина 24-ю, Любов Кип’яченкова – 35-ю, Олена Білосюк – 40-ю.

У чоловічій гонці Україна також мала медаліста. На другу сходинку п’єдесталу пошани піднявся Антон Дудченко. Артем Тищенко показав 12-й час, Богдан Цимбал – 19-й, Артем Прима – 36-й, Тарас Лесюк – 47-й, а Денис Насико – 64-й.

27 січня відбулися спринтерські гонки. У жіночих змаганнях (дистанція 7,5 км) у напруженій важкій боротьбі перемогу здобула закарпатка Анастасія Меркушина. «Гонку оцінюю на 10/10. Траса зовсім не проста, я була рада випробувати її перед чемпіонатом світу, який відбудеться тут через два роки. Емоції від перемоги захоплюють, я щаслива. Ця золота медаль дуже важлива, я заробила її для своєї країни. На честь перемоги тут пролунав Гімн України та підняли наш прапор. Сподіваюся, я змогла принести трохи щастя своїй країні», – поділилася враженнями після перемоги Анастасія Меркушина.

Результати інших українських біатлоністок: Анна Кривонос – 22, Юлія Джима – 39, Любов Кип’яченкова – 52, Олена Білосюк – 55.

У чоловічому спринті (дистанція 10 км) ми залишилися без нагород. Богдан Цимбал був 17-м, Денис Насико – 23-м, Тарас Лесюк – 24-м, Артем Прима – 27-м, Антон Дудченко – 33-м, Артем Тищенко – 37-м.

Наступного дня, 28 січня, відбулися гонки переслідування (жінки долали 10 км, а чоловіки – 12,5 км).

У жіночих перегонах Анастасія Меркушина не втримала лідерство  і фінішувала сьомою. Любов Кип’яченкова дістатися фінішу не зуміла, а інші українки на старт не виходили. У чоловічих перегонах Богдан Цимбал був 17-м, Денис Насико – 24-м, Артем Тищенко – 25-м, а Тарас Лесюк – 34-м. Двоє інших українських біатлоністів цю гонку пропустили.

Заключного змагального дня, 29 січня, відбулися командні гонки. У класичній змішаній естафеті Україна продемонструвала 5-й результат (Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Артем Прима, Антон Дудченко), а в одиночній змішаній естафеті (Олена Білосюк, Богдан Цимбал) – 7-й час.

Здобувши одну золоту та дві срібні медалі, Україна зайняла третє місце в медальному заліку. Перше місце посіла Норвегія (5 золотих, 2 срібні та 1 бронзова медаль), а друге – Німеччина (2 золоті, 1 срібна та 3 бронзові нагороди).