Збірна України з футболу обіграла Литву і практично здобула путівку на Євро-2020

12.10.2019
436
0
Національна збірна України з футболу здобула п’яту перемогу у кваліфікації чемпіонату Європи-2020 і практично гарантувала собі участь у фінальному турнірі XVI континентальної першості. У своєму шостому відбірковому матчі Євро-2020 «синьо-жовті» на стадіоні ОСК «Металіст» у Харкові обіграли команду Литви з рахунком 2:0.

Футбол. Чоловіки. Чемпіонат Європи-2020. Кваліфікаційний турнір. Матч групи B

Україна – Литва – 2:0 (1:0)

11 жовтня. Початок – 21:45. Харків. Стадіон ОСК «Металіст».

Арбітр – Харальд Лехнер (Австрія).

УКРАЇНА: Пятов, Соболь, Кривцов, Матвієнко, Болбат, Степаненко (Сидорчук, 73), Маліновський, Зінченко, Ярмоленко (Циганков, 64), Марлос (Коноплянка, 59), Мораес.

Запасні: Паньків, Пластун, Яремчук, Шабанов, Буяльський, Миколенко, Коваленко, Караваєв, Лунін.

Головний тренер – Андрій Шевченко.

ЛИТВА: Черняускас, Міколюнас, Клімавічюс, Гірдвайніс, Андрюшкявічюс (Шимкус, 62), Воробйовас, Вербіцкас, Новіковас, Жулпа, Голубіцкас (Ласіцкас, 73), Лаукжеміс (Д.Матулевічюс, 77).

Запасні: Барткус, Адамоніс, Янкаускас, Казлаускас, Вайткунас, Г.Матулевічюс, Каспаравічюс, Баравікас.

Головний тренер – Вальдас Урбонас.

Голи: Маліновський (29, 58).

Попередження: Степаненко (55) – Новіковас (54), Жулпа (57).

Стартовий склад збірної України підтвердив серйозне ставлення господарів до чергової зустрічі із суперником, якого вони місяць тому впевнено обіграли на виїзді (3:0). Незважаючи на поєдинок із чемпіонами Європи, португальцями, який чекає на синьо-жовтих уже за три дні, на ОСК «Металіст» у п’ятницю були задіяні майже всі основні виконавці, пише офіційний сайт Української асоціації футболу.

У порівнянні з вересневою грою з литовцями серед перших 11-ти відбулися дві зміни: замість Миколенка, який через ушкодження пропустив кілька тренувань, вийшов Соболь, а Яремчука на вістрі змінив Мораес. Таким чином, дещо незвично виглядав лівий фланг команди Шевченка, на якому мала діяти зв’язка у складі Соболя та Марлоса, що раніше разом не грали.

Утім, як показала гра, насправді Марлос часто зміщувався ближче до центру, залишаючи бровку в розпорядженні Едуарда. До речі, саме з лівого флангу й прийшла перша загроза воротам гостей: уже на 3-й хвилині після подачі Соболя головою завдавав небезпечного удару по воротах Мораес, але дещо схибив. Так само, як трохи згодом і Марлос, що пробивав із лінії штрафного, і Степаненко, який підключився до розіграшу кутового. А момент, що завершився виведенням на удар Зінченка, став четвертим у збірної України за 12 стартових хвилин.

Бурхливий початок задав тональність грі, яка й у подальшому виглядала цікаво й емоційно та прогнозовано проходила за домінування синьо-жовтих. Після втрати м’яча українці, як правило, одразу ж великими силами вступали у відбір на чужій половині поля, не дозволяючи суперникам розпочати вибудовувати атаки.

Але подолати щільний захист литовської збірної господарям вдалося лише на 29-й хвилині. Нарешті один із численних ударів виявився влучним: Маліновський із Мораесом по центру удвох пройшли оборонні конструкції суперника, і Руслан невідпорно пробив низом. А за три хвилини вже Ярмоленко міг подвоїти рахунок, але влучив у поперечину.

У другому таймі збірна України дещо знизила інтенсивність дій, але загалом продовжувала тримати хід подій під контролем. І на 58-й хвилині Маліновському вдався ще один результативний удар. Ярмоленко заробив штрафний, а Руслан відзначився зі стандарту. Чудовий шанс зробити рахунок розгромним мав Зінченко, але не влучив у ворота з передачі Соболя. Литовці ж першу гольову нагоду в матчі створили на 83-й хвилині, але Пятов впорався з ударом Вербіцкаса.

Команда Андрія Шевченка здобула п’яту перемогу у відбірному турнірі поспіль та ще на крок наблизилася до здобуття путівки на Євро-2020.

Додамо, що в паралельному матчі нашої групи збірна Португалії вдома обіграла команду Люксембургу з рахунком 3:0.