«МанСіті» з гольовим пасом Зінченка вивіз перемогу з Парижа: відеоогляд півфіналу Ліги чемпіонів

29.04.2021
285
0
У середу, 28 квітня, на арені «Парк де Пренс» в столиці Франції відбувся перший півфінальний поєдинок Ліги чемпіонів між грандами з Парижа і Манчестера, який вже охрестили в пресі «битвою шейхів». Нагадаємо, що напередодні «Реал» в іншому півфіналі ЛЧ зіграв в передмісті Мадрида внічию з «Челсі» (1:1).

Ліга чемпіонів. ½ фіналу. Перший матч

«ПСЖ» (Париж, Франція) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 1:2

«ПСЖ»: Навас, Кімпембе, Маркіньос, Баккер, Верратті, Паредес (Еррера, 83), ді Марія (Данило, 80), Флоренці, Гуйє, Мбаппе, Неймар.

«Манчестер Сіті»: Едерсон, Уолкер, Діаш, Стоунз, Канселу (Зінченко, 61), Родрі, де Брюйне, Бернарду Сілва, Фоден, Гюндоган, Марез.

Голи: Маркіньос (15) — де Брюйне (64), Марез (71).

Вибивши з турніру «Барселону» з Ліонелем Мессі і «Баварію» без травмованого Роберта Левандовські, фіналіст минулого розіграшу ЛЧ «Парі Сен-Жермен», ясна річ, не проти залишити за бортом і «колег» з Манчестера, який, як і парижан, утримують арабські шейхи (загальна трансферна вартість футболістів обох клубів становить майже 2 мільярди євро!)

Перед грою в Парижі наставник «МанСіті» Хосеп Гвардіола не став накачувати своїх підопічних. Навпаки, каталонець, що з'їв на тренерському терені не один пуд солі, закликав своїх гравців ставитися до гри «як до товариської» і згадав настанови свого колишнього наставника Йохана Кройффа перед тріумфом «Барселони» в Кубку чемпіонів 1992 року: «Виходь і насолоджуйся цим».

Але сам тренер «МанСіті» напевно не забув, що саме нинішній «керманич» парижан Маурісіо Почеттіно, очолюючи «Тоттенхем», в 2019 році найжорстокішим чином не пустив його команду до півфіналу Ліги чемпіонів (1:0 вдома і 3:4 в гостях). Тож, який там «товариський» матч…

Гості з Туманного Альбіону в дебюті спробували пошуміти в тилу французів, але їх швидко поставили на місце. І якщо Неймар зі свого гольового шансу не скористався, то капітан команди Маркіньос на 15-й хвилині після подачі кутового головою спрямував м'яч у сітку свого партнера по збірній Бразилії Едерсона — 1:0. Результативності центрального захисника парижан можуть позаздрити найкращі форварди Європи: п'ять м'ячів в 12 останніх матчах Ліги чемпіонів!

До перерви у «МС» був відмінний шанс відігратися, але 20-річний Фоден з вигідної позиції пробив прямо по центру воріт, і голкіпер Навас, котрий днями продовжив контракт з «ПСЖ» до 2024 року, ліквідував загрозу.

Після перерви команда Гвардіоли, в складі якої на 61-й хвилині вступив у гру Зінченко, продовжила наполегливо шукати шляхи до воріт «ПСЖ». І таки знайшла! На 64-й хвилині бельгієць де Брюйне (після пасу футболіста збірної України!) закрутив м'яча у штрафний суперника, і той, нікого не зачепивши, влетів у сітку воріт парижан. І що з того, що гол курйозний — 1:1.

Більш того, через декілька хвилин алжирець Марез, котрий «прошив» стінку ударом зі штрафного, вивів «городян» вперед.

І без того невесела ситуація чемпіона Франції погіршилася на 78-й хвилині, коли Гуйє «включив автоген» проти Гюндогана, і німецький арбітр Фелікс Брих без коливань показав грубіянові пряму червону картку. Фінішний штурм десятьох парижан ні до чого не призвів.

Якщо пам'ятаєте, невдача на «Парк де Пренс» у матчі з «Баварією» (0:1) не завадила підопічним Почеттіно пройти суперника. Тепер же Мбаппе (Кіліан вперше в історії ЛЧ, граючи з перших хвилин, не завдав жодного удару по воротах суперника!), Неймар і компанія — за крок від катастрофи. Хоча у них ще є 90 хвилин на «Етіхаді».

Нагадаємо, що у матчі-відповіді ½ фіналу ЛЧ відбудуться в Манчестері та Лондоні 4 і 5 травня відповідно, а вирішальну зустріч турніру 29 травня прийматиме Стамбул.