Євро-2024: Іспанія вибила Францію із рекордним голом школяра

10.07.2024
267
0

Збірна Іспанії з футболу стала першим фіналістом Євро-2024: в 1/2 фіналу Фурія Роха перемогла Францію, а ключовий м'яч забив 16-річний Ламін Ямал.

На чемпіонаті Європи з футболу відбувся перший півфінальний матч. Збірна Іспанії перемогла команду Франції із рахунком 2:1. Саме Іспанію у цій грі бачив фаворитом суперкомп'ютер.

Рахунок у грі було відкрито на 9-й хвилині, коли Кіліан Мбаппе виконав подачу з лівого флангу на дальній кут воротарського майданчику. Рандел Коло Муані не зустрів опору з боку суперників та спокійно головою спрямував м'яч у сітку. Жарти жартами, а це перший гол Франції на цьому Євро, забитий з гри, а не зі стандартного положення або у серії пенальті.

А на 21-й хвилині Іспанія відповіла. Ще й як! Ламін Ямаль отримав м'яч метрах в 25 від воріт, підправив його під удар та закрутив у дальній кут. Схоже, що цей м'яч може бути визнано найкрасивішим на Євро-2024. А Ямал став наймолодшим футболістом, кому вдалося відзначитися у фінальній частині чемпіонату Європи з футболу.

А ще за 4 хвилини Іспанія вийшла вперед. Хесус Навас виконав подачу з правого флангу, захисники Франції перехопили м'яч, але скинули його точно на ногу Дані Ольмо. Іспанець бив в нижній кут, м'яч по дорозі зустрівся із ногою Жуля Кунде та влетів у ворота.

У другому таймі Франція мала кілька нагод, аби врятуватися, однак захист іспанців та воротар Унаї Сімон зробили все, аби утримати переможний рахунок. Фінальний свисток зафіксував вольову перемогу іспанської збірної - 2:1. Фурія Роха повертається до фіналу Євро, де востаннє грала у 2012 році, у Києві. Тоді Іспанія розтрощила Італію із рахунком 4:0.

"Я дуже радий, що ми у фіналі, але ми все ще не зробили найважливішого, а саме перемоги. У нас були важкі моменти. Ніхто з нас не очікував, що ми пропустимо так рано.

Я цілився саме у верхній кут, куди і влучив мій удар, і це було відчуття чистого піднесення. Я намагаюся не надто думати про те, що відбувається. Я просто хочу отримати задоволення і допомогти команді. Приїхав сюди, щоб виграти всі матчі, щоб я міг відсвяткувати свій день народження (у суботу, 13 липня, Ямалу виповниться 17 років - прим.Інформатора) тут, у Німеччині, з усіма моїми товаришами по команді!", - розповів Ламін Ямал у коментарі пресслужбі UEFA.